הליך גישור | קורס גישור | מגשר – לימודי גישור

0

הליך גישור | קורס גישור | מגשר – לימודי גישור

קיימים מצבים רבים בהם נוצרים סכסוכים בין אנשים, הסכסוכים יכולים כתוצאת ריב הנוצר בין שכנים, ריב בין בני זוג, ריב בין חברים, ריב בין מעביד לעובד, ועוד. ובכדי שיהיה ניתן ליישב את אותם סכסוכים באופן פשוט וללא צורך לעבור טרחה רבה וטרטורים בין בתי המשפט אזי לשם כך ישנם את הלימודי גישור המקנים לאדם הלומד אותם ידע רב בתחום הגישור והופכים אותו להיות מגשר מקצועי ומוסמך.

 

במהלך לימודי גישור ניתנים לתלמידים כלים שונים, אותם כלים הם אלה אשר עוזרים להם להסתגל למצבים שונים בחייהם ולדעת לנהל אף את חייהם הפרטיים באופן טוב וגם את חייהם של אחרים, שכן ישנם אנשים רבים אשר זקוקים למגשר שיגרום לסדר ולפתרון בסכסוך הנגרם ביניהם.

כאשר אותם אנשים המסוכסכים אינם פונים למגשר ופונים לבית המשפט, אזי תהליך זה יכול לעלות להם עלויות רבות בעקבות כל הריצות, ופעמים רבות הצדדים המסוכסכים אינם יוצאים מרוצים משום שבית המשפט קובע את ההחלטה הנראית על פיו לנכונה.

 

על כן במצבים רבים שולח בית המשפט את אותו זוג מסוכסך למגשר, או שהם הולכים מטעם עצמם,

המגשר אשר למד את הלימודי גישור מעניק להם את הפתרון הטוב ביותר.

במהלך הלימודי גישור מלמדים את המגשר להתנהל באופן כזה שעליו לשמוע את טענותיהם של שני הצדדים, להבין מהם האינטרסים ומהם הרצונות של כל צד, וכן להגיע איתם לפתרון אחיד המקובל על שניהם.

 

בלימודי גישור המתאמנים לומדים כל מיני מהלכים שונים, כמו מהו גישור, מה התפקיד של המגשר בעניין של הסכסוכים, סוגי קונפליקטים שונים, כל מיני טכניקות שונות של שכנוע, עמדה על דעות, טכניקות הרגעה שונות,

ואכן גם לומדים הצוות כל מיני כלים שנועדו לשיפור צוות, להצגת עמדות, לתהליך הקשבה, הבנת צרכי השני וזיהוי אינטרסים, מיומנויות שונות וטכניקות של גישור, יישומי גישור,ניהול משא ומתן, שאלות, הצגת דברים, ועוד נושאים רבים אחרים.

הבוגרים של לימודי גישור הופכים להיות מגשרים מוצלחים וטובים בתחום, וכבר בסיום לימודיהם הינם יכולים לצאת לדרך חדשה ומוצלחת יותר.

 

Share.

About Author

Leave A Reply