מסחר אלקטרוני- הפעילות העסקית המובילה

0

 

מסחר אלקטרוני הוא הגדרה כוללת לכל פעולות של מסחר, קניות ומכירות כיום באופן אלקטרוני ודיגיטלי בלבד. בדרך של תקשורת בין מחשבים מתבצע מסחר אלקטרוני עם ביצוע של עסקאות וקשת רחבה מאד של פעילות באינטרנט, ברשתות פרטיות או בין ארגונים. החל ממידע על פעילויות של ספקים, קניות ומכירות של מוצרים ומתן שירותים ועד למתן שירותי תמיכה ללקוחות לאחר המכירה ובעיצוע העסקה, המסחר האלקטרוני קידם נושא זה עם התחלת הופעת האינטרנט. תוכנות מחשב והתקנת אפליקציות מסחר אלקטרוני שונות מותאמות לצורך של המסחר האלקטרוני ואתרי אינטרנט רבים מציעים מגוון אין סופי של אפשרות לרכוש מוצרים או שירותים בדרך אוטומטית באמצעות סחר אלקטרוני וללא שום צורך להיפגש בחנות עם אנשי מכירות.

מסחר אלקטרוני מגיע במספר אופנים בהתאם לדרישות הלקוחות עם מגוון רב ושונה של תוכנות המאפשרים קיום של מסחר אלקטרוני. לדוגמא הקמת חנות וירטואלית בבית עם האפשרות לכל גולש להגיע לאתר זה בעקבות חיפוש או פרסום על אתר זה, הרשת הופכת למעשה לקניון וירטואלי עם מסחר אלקטרוני בו מוצגים המוצרים והגולש מבצע את הקנייה אונליין באתר המכירות. מסחר אלקטרוני קיים גם בעסקאות סיטונאיות יותר ודרך של ארגונים הסוחרים אחד עם השני באמצעות תשתיות אינטרנט פרטיות. לקוחות עסקיים יכולים גם הם לרכוש מוצרים בחנויות אינטרנטיות במקום לעבור את כל השלב המפרך של תאום פגישות, נסיעות ארוכות ובזבוז יקר של זמן וכסף. אין ספק כי מסחר אלקטרוני שינה לחלוטין את כל מה שהיה מוכר בעבר בתחום קניות ומכירות והוא מרכיב עיקרי ומשמעותי בסחר של כל החברות ואף של עסקים קטנים מאד.

מסחר אלקטרוני כוללת למעשה כל פעילות מסחרית הנוצרת ברשת ובאמצעים דיגיטליים שונים כגון אפליקציות, חנויות אינטרנטיות וקניות באמצעות רשתות המחשב. מכשירי הסליקה המתקדמים הם אחד מן האמצעים לביצוע מסחר אלקטרוני בחנויות, ברשתות או מסחר אלקטרוני המתבצע  באמצעות הסמארטפון כאשר הלקוח יכול לרכוש מוצרים רבים בדרך זו ובתי המסחר יכולים גם הם לנהל את בתי העסק בדרך ניידת מהטלפון הנייד.

Share.

About Author

Leave A Reply