סליקת כרטיסי אשראי – אחריות גדולה

0

 

החנות שלי הפכה מפעל שגדל כל חודש עוד ועוד עד שהייתי חייבת ליצור מקצועיות לכל אחד בתפקיד שלו. לא רציתי לחלק את האחריות כך שכולם אחראיים על הכל כי אם כולם אחראיים אז בעצם אף אחד לא אחראי. ביצעתי את החלוקה כך שיש את המוכרים שעומדים בפתח החנות. מדובר במוכרים הכי מזמינים שיוצרים קשר עין וחותרים למגע ואז גם אם אנשים עוברים מול החנות ולא נכנסים בעקבות קשר עין שהמוכרים האלה יצרו אנשים שירצו להיכנס לחנות. בתוך החנות חילקתי את המוכרים לפי התמחויות שונות של פרטי הלבוש שראיתי שכל אחד מהם מוכר הכי טוב. את המוכרים הכי ותיקים שהכי סמכתי עליהם מיקמתי בעמדה של סליק כרטיסי אשראי.

העמדה של סליקת כרטיסי אשראי היא העמדה הכי רגישה והייתי זקוקה לאנשים שאני סומכת עליהם על מנת שיאיישו אותה. מאחר וסליקת כרטיסי אשראי אינה כמו חיוב בכסף מזומן הייתי זקוקה לאנשים מנוסים וזהירים. כאשר מבצעים טעות בסליקת כרטיסי אשראי זה הופך להיות הרבה יותר מסובך לבטל את העסקה ולחייב אותה מחדש. אני יודעת שטעויות קורות לכל אחד אבל הייתי זקוקה למוכרים שקורות להם פחות טעויות מאשר למוכרים אחרים. פעם בחודש אני צריכה לשבת עם רואה החשבון על כל החשבונות ולעבור על הביטולים שהיו ולהסביר למה היה הביטול.

הסיבה שצריך לעבור על כל ביטול של עסקה שבוצעה בסליקת כרטיסי אשראי היא שרוצים למנוע מצב בו גונבים מבית העסק ואז כל ביטול של עסקה עומד למבחן ובדיקה מדוקדקת. כל ישיבה כזו עם רואה החשבון היא ארוכה מתישה ולכן רציתי לקצר אותה ככל הניתן ולהימנע מכל מיני ביטולים מיותרים אשר ההתחקות אחריהם בסוף החודש תהיה ארוכה ומייגעת. לא סתם מיניתי רק מוכרים שעובדים בחנות למעלה משנתיים להיות בעמדה של סליקת כרטיסי אשראי והיה ברור לכל השאר שהם לא יכולים לגעת במסוף האשראי בשום פנים ואופן. החלוקה הזו יצרה מצב בו היה קל יותר לדעת מי עשה מה ובאיזה הקשר ככל שהייתה בעיה ואז הבקרה שלי הפכה טובה יותר.

Share.

About Author

Leave A Reply