עוברים דירה? דברים שלא כדאי לשכוח

0

כל מה שחשוב לזכור כשנכנסים לדירה חדשה

אין כמעט מי שלא חולמת או חולם על מעבר דירה. לא משנה איפה בדיוק אתם גרים ובאילו תנאים, מה המטרז' ובאיזו קומה, תמיד תהיה דירה יפה יותר בשכונה ליד, בית נאה יותר ברחוב הסמוך ומרפסת עם נוף מרשים יותר בדיוק בבניין ממול. לא כולנו יכולים לעבור דירה בדיוק מתי שמתאים לנו. למעשה, נדירים הם האנשים שמעבר דירה הוא דבר שהם יכולים להרשות לעצמם לעשות לפי איזו רשימת קניות, כלומר – פשוט בוחרים את הבית שהם הכי חושקים בו ועוברים אליו. בדרך כלל, מי שמסוגל לעשות זאת, גם יש ברשותו יותר מאשר בית אחד. עבור האדם הרגיל, מעבר דירה, אם בעקבות רכישה או אם פשוט השכרת דירה אחרת, הוא צעד משמעותי ביותר. אפילו אם הוא קורה יותר מאשר אחת לכמה שנים, יש בו מורכבות גדולה והוא מציב אתגרים לא פשוטים.

 

התארגנות לקראת מעבר

כאשר עומדים סוף סוף לעבור דירה, מכל סיבה שהיא (אם בעקבות ילדים חדשים שהצטרפו למשפחה, כתוצאה של רצון לשפר את איכות החיים או פשוט כי סכום כסף גדול נחת פתאום בחשבון הבנק), יש אינספור עניינים לדאוג להם. נניח לרגע בצד את נושא המימון, נושא עמוק ומורכב כשלעצמנו, ונתמקד רק במה שקשור במעבר עצמו והכנת הדירה החדשה למגורים. מיד נמצא את עצמנו מול רשימה בלתי נגמרת של סעיפים. מי שמנוסה במעבר דירות, יודע שניתן לאחד את הסעיפים הרבים לכמה קטגוריות מרכזיות: תחקיר אודות העיר, הישוב או השכונה החדשה (במקרה שהמעבר הוא לאזור אחר), בחירת המובילים, ודאגה לעיצוב וריהוט הבית. על כל קטגוריה כזו אפשר לכתוב ספר, וכל מי שעבר פעם הסתבך בוודאי לא מעט בכל מה שקשור, למשל, לרישום הילדים למוסדות לימוד חדשים, תיאום מלא של הובלה עם חברת הובלה אמינה והימנעות ממשברים מלחיצים, ולבסוף – יצירת מרחב חיים נעים במקום שאליו עוברים. כאן נתמקד במטרה האחרונה, ואולי המורכבת מכולם, כי היא גם זו שתגדיר איך ייראו חיינו בשנים הקרובות.

ארגזים

הרגע שאי אפשר להתחמק ממנו

להשתחרר מרהיטים ישנים

יהיו כאלו שלא יעברו לדירה חדשה בלי שיפוץ. שיפוץ יכול לכלול, במקרה המינימלי, צביעה וניקיון יסודי, ובמקרה המאתגר ביותר – החלפה מלאה או כמעט מלאה של כל מה שיש בדירה החדשה, שבירת כל קיר שניתן לשבור, ומימוש כל פנטזיה עיצובית אפשרית. לא במקרה, עיצוב פנים הוא אחד המקצועות העדינים ביותר, כי מדובר בו למעשה על שילוב בין אדריכלות בקנה מידה קטן, לפסיכולוגיה. כל מעצבת פנים היא חיה על התפר שבין הגשמת חלומות לבין הורדת הלקוחות שלה אל קרקע המציאות, כי לרוע המזל, בדירה של 100 מטר אי אפשר, כנראה, להכניס בריכת שחיה. מצד שני, למי שלא נרתע מקשיים, עיצוב ואבזור של דירה חדשה היא הזדמנות להתחלה חדשה, בכל המובנים. גם אם יש לנו רהיטים שאנחנו קשורים אליהם, ושהולכים אתנו שנים, מעבר דירה יכול לאפשר לנו להשתחרר מהם, להיפרד מהם לשלום, ולמצוא לעצמנו ריהוט חדש, שמתאים יותר לתקופה שבה החיים שלנו נמצאים. הפקטור המרכזי, בדרך כלל, הוא ילדים, אבל הם לא הגורם היחידי. לפעמים אנחנו מבינים שכבר אין לנו כבר צורך בכל אוסף הדיסקים שלנו מתחילת שנות ה-2000, שממלא ארבעה מדפים בסלון, מזנון ואולי גם את כורסת הטלוויזיה כדאי לעדכן.

 

חשיבותם של ארונות

מבין הרהיטים, פעמים רבות הארונות הם הפריטים שקשה במיוחד להזיז ממקום למקום, ולכן, במיוחד כאשר עוברים לדירה בשכירות – אנו נאלצים לחיות עם הארונות שיש כבר בדירה. כשקונים דירה חדשה, המצב הוא אחר, אבל כך או כך, לארונות יש משמעות גדולה בעיצוב הבית. ויותר מכל ארון אחר – ארונות הבגדים הם אלו שמייצגים את הבחירות העיצוביות והארגוניות שלנו בחיים. תפקידם של ארונות הבגדים הוא כביכול פשוט – לאחסן את פריטי הלבוש שלנו. אבל בניגוד לארונות מטבח, למשל, ארון הבגדים הוא מקום שנפגשים בו העבר והעתיד שלנו, כמו גם חיי היום יום. אנחנו פותחים את ארון הבגדים כדי לבחור לעצמנו, או לילדנו, מה נלבש, ותוך כדי כך נתקלים במה שמקופל שם (או מונח בערבוביה) על המדפים. הפגישה היומיומית הזו, או אפילו רב-יומית, יכולה להשפיע לא מעט על מצב הרוח שלנו, על תפיסתנו העצמית, ואפילו על יכולת קבלת ההחלטות שלנו.

ארון בגדים

ארון מעוצב לחדר שינה – דיזיין 2 איזי

ארון בגדים כמפתח להצלחה

ידועים הסיפורים על יזמים, שמראש מצמצמים את בחירת הבגדים שלהם לבגד אחד קבוע, כדי לא לעמוד מול ארון בגדים ולהשקיע אנרגיה שעבורם היא מיותרת. אבל לא כל אחת ואחד הם סטיב ג'ובס. עבור האדם מן השורה, ההתלבטות מול ארון הבגדים היא חלק מרכזי מן החיים, וחשוב מאוד ליצור לעצמנו את חוויית ארון הבגדים המושלמת. לפעמים זהו רגע אינטימי (ולא במקרה בארונות בגדים רבים מותקנת גם מראה), לפעמים חולקים אותו עם בת או בן זוג, אבל תמיד-תמיד מדובר ברגע משמעותי. מה דרמטי ואינטימי יותר מאשר בחירת בגדים לראיון עבודה, למשל, דייט ראשון, או טקס הזכייה שלנו בפרס נובל? ארון הבגדים שבחרנו כשעברנו דירה, ילווה אותנו בכל הרגעים הללו, ולבחירה בארון הבגדים הנכון יהיה חלק בהצלחתנו. לכן, כשעוברים דירה, כדאי לדאוג לשלושה דברים: מוביל טוב, תחקיר רציני בנוגע למחירי ארונות בגדים במבצע, והרבה סבלנות.

 

Share.

About Author

Leave A Reply