קימות ישראל מהי?

0

קימות ישראל 

כשמדברים על קיימות, צריך להתייחס לנושא גם באופן אישי יותר, ספציפי יותר. כפי שיש דאגה לקיימות בעולם, במבנה הרחב שלה, כך יש התייחסות וחשיבות רבה למושג קיימות ישראל.

הדרך בה אנו פועלים ידועה כמשפיעה מספר אחת להמשך קיומנו על האדמה. ככל שנרבה לחיות אורח חיים בריא יותר, כך נבטיח את הישארותנו, ואת המשך הדור הבא. כשמסתכלים על נושא הקיימות, אנו יכולים להסתכל על המשפחה והחברים שלנו, היישוב שלו והמדינה שלנו, ויש כאלו שיחשבו על העולם כולו.

אם אכן נסתכל על הקיימות כמושג אישי וקרוב יותר, נוכל לדבר על קימות ישראל. הקימות בישראל עוסקת בסוגיות ותהליכים אשר משפיעים על עתידה של המדינה, כאשר ההשפעה עשויה לפעול לטווח הארוך, במידה וממשיכים לקיים תהליך זה ברציפות וביעילות. ערכי קיימות ישראל נגזרים מכלל תפיסת הקיימות ששואפת לביטחון הצרכים והרווחה של בני האדם בעת הזו ולדורות העתידיים.

מה הם הגורמים הנכללים בנושא קימות ישראל?

כשמדברים על קיימות ישראל במדינה ספציפית או באוכלוסייה ספציפית, אפשר לחלק זאת למספר גורמים אפשריים המשפיעים לטובה או לרעה על תפיסת הקיימות. הרעיון הוא שלכל יסוד או גורם, יש דרך התמודדות מסוימת שתתרום לקיימות ומציאת פתרונות.

נושא חשוב מאוד בקימות ישראל, הנוגע לכולנו עליו אנו שומעים וחווים כל יום, הוא בכל הקשור לנושא הצריכה. התחום הכלכלי, אשר הינו אחד מההיבטים החשובים מאוד לקיימות בשילוב תחומים אחרים, הינו בעייתי במדינתנו הקטנה. הפערים הכלכליים, יוקר המחיה, וצריכה בזבזנית שפוגעת בחקלאות ומשאבי טבע אחרים, אינם מאפשרים קימות בישראל.

על מנת להפוך לעתיד ירוק יותר, המטרה היא לקיים היקף גדול של צריכה לנפש על ידי שימוש באנרגיה מתחדשת, חקלאות בר קיימא ולפעול לצד עקרונות טבעיים יותר. כמו כן, שימוש במערכות אקולוגיות.

ללא ספק גם נושא איכות הסביבה חשוב וקשור מאוד לנושא קימות ישראל וקיימות בכלל. זיהום האוויר והמים עולים למודעות הציבור מדי יום תוך כדי דרישה לאורח חיים ירוק הכולל מחזור, הפרדת פסולת וצמצום נזקי העשן באמצעות שימוש בתחבורה ציבורית אשר תצמצם את כמות המכוניות על הכבישים.

בנושאים חברתיים יותר, הקשורים גם כן לקיימות ועל כן גם לקימות ישראל, הוא בכל נושא החינוך והצדק החברתי. הוספת תוכניות חינוך חדשניות וערכיות יותר, אשר לא היו מוכרות עד כה לדורות קודמים, חשובים מאוד להמשך חיי חברה תקינים וצמצום הפערים החברתיים המלאים בסטיגמות וגזענות. כמו כן, ישנה חשיבות להגדלת רמת ההשכלה באמצעות שיטות חדשות והכשרה טובה יותר של מורים לעתיד.

 

Share.

About Author

Leave A Reply